Історія ліцею

Ми раді вітати Вас на нашому сайті!

В центрі Берегова по вулиці Богдана Хмельницького розташована один з найбільших  ліцеїв міста – Берегівський ліцей імені Лайоша Кошута з угорською мовою навчання. Головний корпус ліцею був побудований в 1898-1901 роках в стилі необароко за проектом відомого угорського архітектора Едена Лехнера. На початку 1960-х років на території подвір’я  був добудований ще один корпус, де, в основному, навчаються учні початкових класів.
 Перший випуск учнів середньої школи відбувся в 1957 році. З 1963 року школа (а нині - ліцей) офіційно носить ім’я відомого угорського політика та публіциста Лайоша Кошута, а в 1991 році при центральному вході до ліцею був встановлений його бюст.
У навчальному закладі на даний час в 26-и класах навчається 705 учнів, з них у початкових класах 312 учнів, у середній ланці – 321, а у старших класах – 72 учнів. В двох групах продовженого дня займається 60 школярів. Учні мають змогу розвивати власні художньо-естетичні здібності, займаючись у  танцювальних гуртках, шкільному хорі та гуртках образотворчого мистецтва.
У ліцеї були побудовані і обладнані нові кабінети інформатики, а також проведений капітальний ремонт малої будівлі, де навчається вся молодша ланка.
Навчальний процес в закладі здійснюється за допомогою 52 освічених педагогів. Високі досягнення учнів школи на різних предметних олімпіадах, конкурсах, вікторинах говорять про плідну роботу вчителів, про успіхи їх вихованців на рівні міста і навіть області.
Педколектив ліцею зосереджує свої зусилля на всебічному розвитку учня як  особистості, виявлення талантів, реальних схильностей, збагачення на цій основі інтелектуального, творчого  культурного потенціалу дитини. Дирекцією  докладається багато зусиль, щоб створити атмосферу творчості, високої  відповідальності  за своєчасне і якісне виконання кожним працівником основних завдань школи. Педколектив шукає і впроваджує у практику нові, більш ефективні форми і методи роботи. Особливо актуальним є це завдання в наш час, коли перед національними школами стоїть чи не найважливіше випробування – виховати і навчити такого учня, який би міг із гідністю пройти державну підсумкову атестацію, пов”язану із зовнішнім незалежним тестуванням.